План-конспект на групу уроків з учнями 6 класу
з теми «Волейбол»
МЕТА УРОКУ: виховувати морально-вольові якості, витримку, взаємодопомогу, відповідальність, сміливість, дисциплінованості, самостійність, прояви дружби. Заохочувати дітей до занять волейболом та сприяти розвитку їхніх фізичних якостей.
ЗАВДАННЯ УРОКУ: 1)- навчити основних елементів техніки володіння м’ячем на місці і під час руху, навчити прийому м’яча обома руками знизу, передачі м’яча партнеру.
2)- сприяти розвитку швидкості, координації рухів, спритності, гнучкості, витривалості, швидкісно – силових якостей;
3)- вдосконалювати техніку пересування по майданчику; техніку прямої  подачі м’яча знизу; передачі м’яча на місці і після пересування вперед, назад, в бік; прийом м’яча знизу на місці і після пересування.
МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ: шкільний спортивний зал, спортивний майданчик.
ОБЛАДНАННЯ: набір волейбольних  м’ячів , розділові стрічки, секундомір.
ТРИВАЛІСТЬ ЗАНЯТЬ: 45 хв.
КІЛЬКІСТЬ ЗАНЯТЬ: 12


ВИД ВПРАВИ,  № уроку
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37

1
                        дата проведення












Інструктаж за інстр. №
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
2
Стройові вправи
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
3
Теоретично-методичні знання
х
х
х









4
Спец. фізична підготовка
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
5
Загальна фізична підготовка
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
6
Стійка волейб., техн. перес.












7
Техніка подачі












8
Прийом-передача м’яча зверху












9
Прийом-передача м’яча знизу












10
Тактична підготовка












11
Р.Р.Я. в навч. грі з завд. Рухливі ігри та естафети
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
х
12
Контрольні нормативи












13
Тематичне оцінювання











х
Хід уроку


                             ЗМІСТ УРОКУ                      
Дозування
уроку
Організаційно – методичні
вказівки.
1











2



































3
Підготовча частина.
1. Шикування. Рапорт. Повідомлення мети та завдання уроку.
2. Правила техніки безпеки.
3. Вимірювання ЧСС за 10 сек.
4. Стройові вправи.
5. Різновиди бігу.
6. Ходьба прискорена, звичайна.
7. Перешикування в колону по два, три.
8. Комплекс ЗРВ.
9. Виміряти ЧСС.

Основна частина

ТЕОРЕТИЧНО – МЕТОДИЧНІ ЗНАННЯ:
- правила безпеки та самоконтролю:
- правила гри у волейбол;
- жести суддів;
- розвиток волейболу в регіоні.
   ПІДГОТОВЧИ ВПРАВИ:
1) стрибки у довжину і висоту з місця,
2) стрибки через лаву;
3) багатоскоки;

  СПЕЦІАЛЬНІ ВПРАВИ:
   1) вправи з м’ячами;
   2) вправи на протидію;
   3) естафети з м’ячем;
   4) естафети без м’яча;
   5) згинання і розгинання рук в упорі лежачи.

ТЕХНІЧНА ПІДГОТОВКА:
1. Нижня пряма подача – відпрацювання.

2. Прийом – передача м’яча в парах:
 - на місці;
 - з відскоком від стінки;
 - через сітку;
 - під час руху;
 - в зустрічних колонах.

3. Командні дії в ігрових умовах і стандартних ситуаціях.


4. Двостороння навчальна гра за спрощеними правилами по типу «Піонербол».

Заключна частина
1. Шикування. Вимір ЧСС.
2. Вправи на увагу.
3. Ходьба з різними положеннями рук.
4. Повільний біг.
5. Вправи на відновлення дихання. Вимір ЧСС.
6. Підведення підсумків уроку.






7. Домашнє завдання.
8. Організований вихід із спортивного залу.
10 -12хв.
40 сек.

20 сек.
10 сек.
20 сек.
150 м.
50 м.

7 хв.


  30 хв.

2 хв.




3 хв.




3 – 5 хв.

   



3 - 5 хв.
3 – 5 хв.







5 – 7 хв.



5 – 7 хв.


3-5 хв.

50 м.
 100 м.
 1 хв.
 1 хв.







30 сек.

Фронтальний метод.
Метод опитування.


Чіткість виконання

Увага на дихання.

Контроль за виконанням вправ.



Фронтальний метод.




Поділ на групи або команди.



Поточний метод. Поділ на групи, контроль за вико –
нанням вправ.
Змагальний метод.


Підготовити обладнання і знаряддя.
Фронтальним або поточним методом.
Контроль за роботою рук, ніг, тулуба, випуском м’яча.


Змагальний метод. Поділ на рівноцінні команди, пояснити умови та правила гри.


Фронтальний метод.

Перешикування в колону, темп повільний, контроль за диханням.
Звернути увагу на допущені помилки, недоліки під час уроку, відзначити кращих учнів.


Жонглювання м'ячем, бігові вправи. Можливі індивідуальні завдання.