План-конспект відкритого уроку з учнями 6 класу
по темі «Волейбол»

МЕТА УРОКУ: виховувати морально-вольові якості, витримку, взаємодопомогу, сміливість, дисциплінованості. Заохочувати дітей до занять волейболом.
 ЗАВДАННЯ УРОКУ:
1)- сприяти розвитку швидкості та спритності.
2)- вдосконалювати техніку передачі м’яча двома руками зверху на місці, після пересування вперед, назад та в бік, прийом м’яча знизу на місці та після пересування в різні сторони.
3)- розвиток рухових якостей за допомогою естафети з елементами волейбола та гри по типу «Піонербол».
МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ: шкільний спортивний зал.
ОБЛАДНАННЯ: набір волейбольних  м’ячів , фішки, секундомір.
ТРИВАЛІСТЬ ЗАНЯТЬ: 45 хв.




Хід уроку

                              ЗМІСТ УРОКУ                      
Дозування
уроку
Організаційно – методичні
вказівки.
І











ІІ





























ІІІ
Підготовча частина.
1. Шикування. Рапорт. Повідомлення про завдання     уроку.
2. Правила техніки безпеки.
3. Вимірювання ЧСС за 15 сек.
4. Стройові вправи:
    повороти на місці та перешикування в колону по     два.
5. Загальнорозвиваючі вправи в русі.
6. Спеціальні бігові вправи.
7. Вимірювання ЧСС.

Основна частина
 ТЕОРЕТИЧНО – МЕТОДИЧНІ ЗНАННЯ:
    - правила безпеки та самоконтролю;
    - розвиток волейбола в регіоні.
 ПІДГОТОВЧИ ВПРАВИ:
  1) стрибки у висоту з розбігу з двох ніг з дотиком  предметів;
  2) багатоскоки.
 СПЕЦІАЛЬНІ ВПРАВИ:
  1) вправи з м’ячами;
  2) відштовхування від стінки із упору на пальцях;
  
ТЕХНІЧНА ПІДГОТОВКА:  
  1) прийом м’яча знизу в парах:
     - після накидання партнером;
     - після атакуючого удару;
  2) передача м’яча двома руками зверху:
     - стоячи в парах на місці та після переміщення в різні   
       сторони;
     - в парах через сітку;
     - з відскоком від стінки;
     - під час руху в зустрічних колонах.

  3. Естафета з м’ячами, та двостороння навчальна гра за спрощеними правилами по типу «Піонербол».



Заключна частина
1. Шикування.
2. Вправи на увагу.
3. Вправи на відновлення дихання. Вимір ЧСС.
4. Підведення підсумків уроку.






7. Домашнє завдання.
8. Організований вихід із спортзалу.

10 -12хв
40 сек.
20 сек.
15 сек.
  2 хв.

  2 хв.
  5-7 хв.
  15 сек.



 30 хв.
  1 хв.


  
  2-3 хв.

 
  3-5 хв.

 
 
  12-15 хв.   5-6 хв.


  8-10 хв.






  
  7-8хв.





  3-5 хв.
  1 хв.
  1 хв.
  1 хв.
  1 хв.






  30 сек.

Фронтальний метод.

Метод опитування.

Чіткість виконання.


Увага на дихання.




Фронтальний метод.



Поточний метод.


Контроль за виконанням вправ.


Поділ на пари та групи.


Контроль за положенням тулуба, роботою ніг та рук.





Змагальний метод. Поділ на рівноцінні команди, пояснити умови та правила гри.


Фронтальний метод.
Поточний метод.

Звернути увагу на допущені помилки, недоліки під час уроку, відзначити кращих учнів.


Імітація передачі м’яча над собою, спец. бігові вправи.